Naujienos 
 
 
 
2014-11-21 14:41:37
 

2014 m. lapkričio 21 d. įvyko Nacionalinis matematinio ir gamtamokslinio raštingumo konkursas. Į konkursą užsiregistravo daugiau kaip 16 tūkstančių 8–10 klasių mokinių iš 399 bendrojo ugdymo mokyklų. Šiuo konkursu siekiama populiarinti modernias matematikos ir gamtos mokslų užduotis, ugdyti mąstymo bei matematikos ir gamtos mokslų žinių taikymo praktikoje gebėjimus. Konkurso užduočių kontekstai yra gyvenimiški, labai įvairūs, leidžiantys pateikti skirtingo sunkumo bei sudėtingumo klausimų. Atsakant į juos reikėjo ne paaiškinti ar atpažinti sąvokas, reiškinius, objektus, bet išrinkti argumentą, išvadą, priežastį, pastebėti dėsningumą ir jį pritaikyti. Konkurso užduotis rasite čia.


Konkurso dalyviai turėjo galimybę pasirinkti ar užduotis atliks užduočių sąsiuvinyje, ar elektroninėje užduočių atlikimo sistemoje. Daugiau kaip 6 tūkstančiai mokinių pasirinko užduotis atlikti elektroninėje užduočių atlikimo sistemoje. Dėl techninių kliūčių, kurių nebuvo galima numatyti iš anksto, užduočių atlikimas elektroninėje sistemoje strigo. Informuojame, kad dėl šių techninių nesklandumų mokinių konkurso rezultatai nenukentės. Atsiprašome už nesklandumus.


Duomenų perdavimo sistemoje KELTAS yra skelbiama konkurso užduoties vertinimo instrukcija.  Mokyklos į Nacionalinį egzaminų centrą iki lapkričio 28 dienos turi atsiųsti protokolą su suvestais mokinių rezultatais. Mokinių, kurie užduotis atliko elektroninėje sistemoje, rezultatai mokykloms bus skelbiami lapkričio 28 dieną, duomenis atsiunčiant elektroniniu paštu ir informuojant duomenų perdavimo sistemoje KELTAS. Konkurso laimėtojų diplomai mokykloms bus išsiųsti gruodžio mėn.


Dėkojame visiems dalyvavusiems konkurse.

 
  
 
     Pagrindinis      |      Svetainės medis      |      Kontaktai